Informace - Ilona Kučerová

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Informace

Čvtvero ročních dob

ČTVERO ROČNÍCH DOB


Dílo je uváděno scénicky jako baletní představení s doprovodem komorního orchestru, nebo smyčcového kvarteta, případně s reprodukovanou hudbou a velkoplošnou projekcí obrazů. Večer je doplněn v první polovině koncertu zpěvními áriemi. Projekt byl úspěšně proveden v kostele sv. Václava v Ostravě 2009, na mezinárodním festivalu Janáčkovy Hukvaldy 2012 a v roce 2014 v kostele sv. Václava v Opavě.

PROGRAM:
Henry Purcell - Rondo
Jean Paul Martini
- Piacer D'Amor
Giovanni Battista Pergolessi
- Arie z opery La serva padrona
Adolfo Hasse - Salve regina-Ad te clamamus
Adolfo Hasse - Ritornerai fra poco

Antonio Vivaldi Čtvero ročních dob
Jaro:
Allegro, Largo, Allegro
Léto:
Adagio, Adagio, Presto
Podzim: Allegro, Adagio molto, Allegro
Zima: Allegro non molto, Largo, Allegro

ÚČINKUJÍ:
Zpěv sólo Simona Mrázová
Simona Mrázová pochází ze Zlína, kde také navštěvovala tamější ZUŠ v oboru klavír a sólový zpěv. Byla členkou dětského pěveckého sboru Cantica Zlín.
V roce 2010 absolvovala Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium v Ostravě u MgA. Marianny Pillárové.Nyní je studentkou 5. ročníku Fakulty umění Ostravské univerzity u Elišky Pappové.
V roce 2008 hostovala v NDM jako Barbarina ve Figarově svatbě od W. A. Mozarta.V roce 2010 poté hostovala ve Štátném divadle v Košicích v roli Cherubina ve stejnojmenné opeře.V NDM dále stvárnila tyto role: Minerva v Orfeovi v podsvětí od Jaquese Offenbach, Karolka v Její Pastorkyni od Leoše Janáčka, Glaša v Káti Kabanové od Leoše Janáčka, Ciboletta v Noci v Benátkách od Johanna Strausse, Kocourek Mourek v muzikálu Mrazík od Borise Urbánka. Pro studentský projekt Don Giovanni v opeře Slaske v Bytomi nastudovala roli Donny Elvíry. Ve Slezkém divadle v Opavě účinkuje v inscenacích Nabucco od Giuseppe Verdiho jako Fenena,Čert a Káča od Antonína Dvořáka jako Káča a Tisíc a jedna noc od Johanna Strausse jako Zoraida.
Spolupracuje s Janáčkovou Filharmonií Ostrava, kde jako sólistka vystoupila v sopránovém sólu 4. Symfonie Gustava Mahlera. Na festivalu Janáčkův Máj zpívala Pribaoutki od Igora Stravinského.
Spolupracuje se soudobými skladateli Milanem Báchorkem a Pavlem Helebrandem (Evangelium podle houslí- role Máří Magdaléna, Jesličky sv. Františka- role sv. Klára).
V roce 2014 bude koncertovat s Filharmonií Bohuslava Martinů v rámci festivalu Talentinum a jako stipendistka se bude účastnit Wagnerovského festivalu v Bayreuthu.

Sólisté baletu Národního divadla Moravskoslezského:
Klára Krejčířová, Jana Zelenkova, Jan Krejčíř, Rodion Zelenkov
Více na:
www.ndm.cz


Moravskoslezské komorní sdružení v obsazení:

Housle - Vladimír Liberda
Housle - Hana Kuchyňová
Viola - Zdeněk Jastřemský
Violoncello - Ilona Kučerová

Vzniklo v roce 2006 a tvoří je hráči operního orchestru Národního divadla moravskoslezského Ostrava a Janáčkovy filharmonie Ostrava. Svou uměleckou činností navazuje na dlouholeté tradice komorní hudby v Ostravě a ostravském regionu. Repertoár souboru je velice bohatý a různorodý. Zahrnuje vedle skladeb klasického českého a světového komorního repertoáru i skladby tzv. vyššího populáru a také novinky soudobých autorů. Komorní sdružení tedy může vystupovat jak na klasických večerních koncertech, tak při různých společenských a slavnostních příležitostech. Komorní sdružení často spolupracuje se sólisty Národního divadla moravskoslezského i s jeho jednotlivými soubory, to znamená se sólisty opery, baletu, se členy činohry, souboru opereta/muzikál a také s Operním studiem při NDM. Významná je také jeho spolupráce s ostravským autorem Pavlem Helebrandem a zpěvačkou, houslistkou Ivou Bittovou. Soubor za dobu svého působení provedl řadu koncertů, výchovných koncertů , divadelních představení a společenských akcí.

Choreografie Martin Tomsa
BcA. Martin Tomsa (1968)- tanečník, choreograf, šéf baletu v Opavě.
Po studiu na ostravské konzervatoři nastoupil do angažmá v baletním souboru Národního divadla v Praze, kde působil pod vedením Vlastimila Harapese deset sezón a sbíral zkušenosti od našich i světových baletních mistrů a choreografů s nimiž měl možnost osobně pracovat - Boris Bregvadze, Maurice Bejárt, Jiří Kylián, Daniel Wiesner, Libor Vaculík. Posléze dostal nabídku tančit v zájezdovém baletu Roberta Balogha jako tanečník demi-charakterních rolí v klasických baletech po celé Evropě. Moderní pohybový rejstřík získal jako hostující tanečník v Dance Show Varieté Praga a na mnoha tanečních workshopech technik moderního tance. Je spoluzakladatelem taneční skupiny Spin v Ostravě,se kterou vytvořil své první taneční celovečerní projekty "Taroky" a "Tangos". V roce 2001 tančil dva měsíce v Japonsku jako sólista Hiraku balet a zároveň zde působil jako pedagog tance. V současné době je pátým rokem pověřen vedením baletu v Opavě, kde vytvořil řadu celovečerních choreografií.

Obrazy Dalibor Andrýsek
Dalibor Andrýsek, jehož díla jsou promítána na scénu a stanou se součástí uměleckého celku. Výtvarník se zabývá užitou grafikou, průmyslovým designem, grafickým řešením periodických tiskovin, plakátovou tvorbou, scénografií, fotografií a malbou. Od roku 1998 spolupracuje s Národním divadlem moravskoslezským v Ostravě.
Samostatné výstavy: 1989 Klimkovice, 1989 Bruntál, 1988, 1989, 1990, 1991, 1994, 1995, 1997, 1998, 2004, 2007, 2008, 2009, 2014 Ostrava, 2007 Krakov (PL), 2008 Varšava (PL).
Člen UVU-SVUT Ostrava.

Orientační ceny představení:
Cena s orchestrem - 50tis.Kč
Cena s kvartetem - 30tis.Kč.
Výsledná částka záleží na technickém vybavení daného prostoru.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky