Koncert 56 strun - Ilona Kučerová

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Koncert 56 strun

Nabídka CD


CD ostravských violoncellistů pod názvem „KONCERT PRO 56 STRUN" bylo vydáno hudebním vydavatelstvím Tommü records. Nahráno ve studiu Českého rozhlasu na jaře 2005 a video nahrávka natočena ve studiu Telepace v červnu 2005.
Nejdříve bych ráda upřesnila pojem „ostravských violoncellistů“. Jedná se o členy violoncellových skupin Janáčkovy filharmonie Ostrava a operního orchestru Národního divadla moravskoslezského. Nahrávka vznikla na základě dvou velmi úspěšných koncertů uskutečněných v roce 2004 na scéně divadla Antonína Dvořáka v Ostravě.
CD se nese stejně jako koncert v duchu předvedení nástroje jak v historickém vývoji, tak v různých kombinacích. To také napovídá podtitul názvu „od baroka po jazz“. Je možné projít během cca 60 minut dějinami violoncellové literatury a seznámit tak posluchače se zvukem jednoho až orchestru violoncell. Ale i spojení nástroje se sopránem, nebo také se zpěvem samotných hráčů! Pokud tedy vyberu několik autorů, je to Doménico  Gabrielli, Julius Klengel,  Jacues Offenbach, Sergej Prokofjev, Scot Joplin a Jaroslav Ježek.
Violoncello je svým rozsahem a širokou škálou tónové barevnosti zcela výjimečný nástroj a sám se nabízí k podobným „hrátkám“.
Jako bonus si mohou případní majitelé CD pustit i video nahrávku, která je seznámí nejen s tvářemi interpretů, ale dýchne na ně i úžasná atmosféra tohoto projektu.

„VIOLONCELLU ZDAR“!

Ilona Kučerová autorka projektu

Program si můžete přečíst ZDE:


Pro objednání CD prosím kontaktujete na mail: ilona.k@seznam.cz

 
Účinkují violoncellisté Janáčkovy filharmonie Ostrava a orchestru opery
Národního divadla moravskoslezského

Sólo zpěv: Zuzana Fišerová
Uvádí: Jan Fišar

Koncert má podtitul S violoncellem převážně vážně od baroka po jazz.
Nechceme tímto koncertem seznamovat publikum s violoncellem na odborné úrovni. Rádi bychom předvedli posluchačům širokou škálu výjimečných možností tohoto nástroje, který je vybaven velkým tónovým rozsahem, nádhernou barvou tónu a velkým množstvím výrazových prostředků.

Violoncello je jediný nástroj, který se nejvíce přibližuje lidskému hlasu.  Stejně jako lidský hlas může znít sólově, sólo s doprovodem, nebo v různých kombinacích od dua až po sbor čtrnácti violoncell.

Jako lahůdka jsou uvedeny dvě části ze skladby Hectora Villy
Lobose pro soprán a orchestr violoncell Bachianas Brasileiras.

Program koncertu jsme se snažili sestavit tak, aby byl zajímavý a atraktivní pro široké posluchačské spektrum od profesionálních hudebníků až po zvědavého posluchače, který neměl ještě nikdy možnost slyšet tento nástroj sólově.
Jedná se proto o ojedinělý hudební počin, který opravdu stojí za to uvést.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky